ZAPRASZAMY DO GORLIC — PRAKTYCZNE INFORMACJE

Gorlice © fot. Janusz Fiega

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do zorganizowania Festiwalu im. Zygmunta Haupta niż niezwykle urokliwe jesienną porą Gorlice. Dla wszystkich, którzy w dniach 23–26 września planują odwiedzić Pogórze Karpackie i Beskid Niski przygotowaliśmy szereg praktycznych informacji.

Decydując się na podróż publicznymi środkami transportu, za pierwszy cel podróży proponujemy obrać Kraków lub Rzeszów. Z obu miast dotrzemy do Gorlic jedynie za pośrednictwem komunikacji autobusowej, ale przewoźnicy oferują rozkłady jazdy z częstymi kursami — od wczesnych godzin porannych, aż po godziny wieczorne. Podróż z Krakowa, w zależności od tego, czy wybierzemy połączenie bezpośrednie, czy z przesiadką w Nowym Sączu, powinna zająć około 3–3,5 godziny. Z Rzeszowa godzinę krócej. Powyższe trasy własnym samochodem powinniśmy pokonać w około 2 godziny.

Rozkład jazdy Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie dostępny jest TUTAJ, a rozkład jazdy Dworca Głównego w Rzeszowie TUTAJ.

W Gorlicach i okolicznych miejscowościach nie brakuje malowniczo położonych pensjonatów i domów agroturystycznych oferujących miejsca noclegowe. W mieście znajduje się także kilka mniejszych i większych hoteli. Wszystkie miejsca, wraz z danymi kontaktowymi, zebraliśmy w naszej BAZIE NOCLEGOWEJ.

W tym roku wydarzenia festiwalowe będą się odbywać w trzech miejscach. Od piątku do niedzieli zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela, mieszczącej się w gmachu przy ul. Jagiełły 1. W programie nie zabrakło ukłonu w stronę miłośników muzyki, dlatego zachęcamy do odwiedzenia Hoteliku i Restauracji Dark Pub przy ul. Wąskiej 11, gdzie w piątek wieczorem zagra Gypsy and the Acid Queen. W poniedziałek przeniesiemy się do Gorlickiego Centrum Kultury przy ul. Michalusa 4, gdzie zakończymy drugą edycję Festiwalu.

Wskazówki dojazdu do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach: www.goo.gl/maps/BCVRvyxiqPA2.

Wskazówki dojazdu do Gorlickiego Centrum Kultury: www.goo.gl/maps/2Kto9qb2JCk.

Wskazówki odjazdu do Dark Pubu w Gorlicach: www.goo.gl/maps/nCTv7adXQaL2.

Wszystkim, którzy planują pojawić się w Gorlicach proponujemy zapoznać się z niezwykle ciekawą historią Pogórza Karpackiego i Beskidu Niskiego, a czas między festiwalowymi wydarzeniami spędzić na spacerach i wycieczkach po ziemi gorlickiej. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy turystyki pieszej, jak i fotografii czy historii.

Program Festiwalu jest dostępny do pobrania TUTAJ, a szczegółowy opis wydarzeń znajduje się w zakładce PROGRAM.

Festiwal odbędzie się w dniach 23–26 września 2016 r. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU, TWITTERZE i INSTAGRAMIE.

Beskid Niski © fot. Jacek Kosiba