W PRZESTRZENI MUZYCZNO-FILMOWEJ

© TUTAJ – Gubała, Bukowski, Ziołek, Stasiuk

Podczas Festiwalu im. Zygmunta Haupta na pierwszy plan jest wysunięta literatura, jednak, podobnie jak w ubiegłym roku, i tym razem dla odwiedzających Gorlice przygotowano ciekawe propozycje wywodzące się ze świata filmu i muzyki.

Mając w pamięci duże zainteresowanie i pozytywny odbiór wydarzeń muzycznych i filmowych pierwszej edycji Festiwalu, koncertów Mishy Alperina i Laboratorium Pieśni, występu Jurija Andruchowycza z grupą Karbido oraz projekcji filmu Errata do biografii, organizatorzy zadbali, by urozmaicić literacki program tegorocznego wydarzenia.

Wieczór inaugurujący Festiwalu upłynie przy dźwiękach koncertu Gypsy and the Acid Queen — projektu krakowskiego artysty Kuby Jaworskiego. Muzyk w Gorlicach zaprezentuje materiał z wydanego niedawno debiutanckiego krążka, na którym znalazło się dwanaście psychodeliczno-bluesowych kompozycji wprawiających słuchaczy w hipnotyczny i tajemniczy klimat. Wydaje się, że wyobraźnia Kuby Jaworskiego porusza się w podobnych obszarach co wyobraźnia Haupta — misterne tkanie konstrukcji utworu jest dla nich wspólną cechą, a muzyka eksploruje te same obszary geograficzne, którym Haupt przyglądał się z końskiego grzbietu: szerokie przestrzenie, zamglony horyzont, gęsty las, księżycowa noc, deszcz.

Publiczność drugi raz zetknie się z muzyką na festiwalowym finiszu. W poniedziałkowy wieczór zapraszamy na pokaz obrazu Tutaj — eksperymentu filmowego autorstwa Kamila Gubały (zdjęcia), Piotra Ziołka i Piotra Bukowskiego (muzyka). Ich dzieło to forma nieskończona, do której ciągle są dodawane nowe partie dźwięku, tekstu i obrazu. Projekcji będzie towarzyszyć czytanie prozy Haupta przez Andrzeja Stasiuka oraz improwizacje gitarowe Piotra Bukowskiego.

Program Festiwalu jest dostępny do pobrania TUTAJ, a szczegółowy opis wydarzeń znajduje się w zakładce PROGRAM.

Festiwal odbędzie się w dniach 23–26 września 2016 r. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU, TWITTERZE i INSTAGRAMIE.