© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Bartłomiej Kiełtyka

ZYGMUNT HAUPT — DRUGIE ROZDANIE

Pod koniec września Zygmunt Haupt powrócił do Gorlic, a wraz z nim znakomita reprezentacja twórców krajowych i zagranicznych oraz publiczność, która odwiedziła Beskid Niski, by przez cztery dni uczestniczyć w prawdziwym święcie literatury.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Bartłomiej Kiełtyka

DOBRE ZAKOŃCZENIE

Ostatniego dnia Festiwalu im. Zygmunta Haupta przenosimy się w gościnne przestrzenie Gorlickiego Centrum Kultury — jednego z tegorocznych partnerów Festiwalu.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Bartłomiej Kiełtyka

FESTIWAL NA PÓŁMETKU

Po intensywnej sobocie nie zwalniamy tempa i zapraszamy do udziały w kolejnych wydarzeniach w ramach Festiwalu im. Zygmunta Haupta.

MAROŠ KRAJŇAK - Carpathia © www.ksiazkoweklimaty.pl

LITERACKI PLAN NA SOBOTĘ

Festiwalową sobotę i niedzielę spędzimy ponownie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela, gdzie od godzin wczesnopopołudniowych aż po wieczorne będzie gościć literatura i związani z nią znakomici goście.

Zygmunt Haupt © z archiwum Arthura Haupta

ZYGMUNT HAUPT POWRACA

Rozpoczynamy 2. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Cieszymy się, że wypowiedziane rok temu przez Andrzeja Stasiuka słowa „czas, by Haupt powrócił” znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości i możemy zaprosić czytelników na cztery dni wypełnione literackimi, ale nie tylko, wydarzeniami.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

ŚWIĘTO LITERATURY PO RAZ DRUGI W GORLICACH

Już jutro w Gorlicach rozpocznie się druga odsłona Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Po niewątpliwym sukcesie ubiegłorocznej edycji w Beskidzie Niskiem ponownie pojawią się znawcy twórczości patrona, czołowi polscy pisarze, poeci i reporterzy oraz goście z zagranicy.

© TUTAJ – Gubała, Bukowski, Ziołek, Stasiuk

W PRZESTRZENI MUZYCZNO-FILMOWEJ

Podczas Festiwalu im. Zygmunta Haupta na pierwszy plan jest wysunięta literatura, jednak, podobnie jak w ubiegłym roku, i tym razem dla odwiedzających Gorlice przygotowano ciekawe propozycje wywodzące się ze świata filmu i muzyki.

ZOFIA ZALESKA - Przejęzyczenie © www.czarne.com.pl

Z PRZEKŁADEM W ROLI GŁÓWNEJ

Na mapie festiwalowych wydarzeń nie mogło zabraknąć również spotkań poświęconych przekładowi literackiemu. Przedstawiamy gości, z którymi będziemy poruszać kwestie związane z tłumaczeniami twórczości Zygmunta Haupta oraz współczesnych pisarzy i poetów.

KLARA NOWAKOWSKA - Niska rozdzielczość © www.fundacja-karpowicz.org

POETYCKIE GŁOSY

Zapowiadamy kolejne pozycje, które się znalazły w tegorocznym programie Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Tym razem to propozycja dla miłośników poezji i rozmowy z trojgiem autorów, które poprowadzi Darek Foks.

KRZYSZTOF ŚRODA - Las nie uprzedza © www.czarne.com.pl

TRZY RÓŻNE SPOJRZENIA

Przedstawiamy kolejnych autorów, którzy między 23 a 26 września odwiedzą Gorlice. Tym razem zapraszamy na wydarzenia z udziałem Magdaleny Kicińskiej, Piotra Nesterowicza i Krzysztofa Środy.

ANDRZEJ MUSZYŃSKI - Podkrzywdzie © www.wydawnictwoliterackie.pl

OD ŁEMKOWSZCZYZNY PO WARSZAWĘ

Festiwal im. Zygmunta Haupta to także doskonała okazja, by uczestniczyć w spotkaniach z uznanymi pisarzami i pisarkami, których książki warto poznać bliżej. Dziś przedstawiamy pierwszych gości.

Gorlice © fot. Janusz Fiega

ZAPRASZAMY DO GORLIC — PRAKTYCZNE INFORMACJE

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do zorganizowania Festiwalu im. Zygmunta Haupta niż niezwykle urokliwe jesienną porą Gorlice. Dla wszystkich, którzy w dniach 23–26 września planują odwiedzić Pogórze Karpackie i Beskid Niski przygotowaliśmy szereg praktycznych informacji.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

WOKÓŁ TWÓRCZOŚCI ZYGMUNTA HAUPTA

Podobnie jak w ubiegłym roku w programie Festiwalu im. Zygmunta Haupta nie zabraknie spotkań tematycznych poświęconych osobie i twórczości patrona. Zapraszamy na cykl wydarzeń z udziałem badaczy i zaproszonych gości.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

2. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA – PROGRAM

Po raz drugi zapraszamy do Gorlic na Festiwal im. Zygmunta Haupta. W programie spotkania tematyczne, spotkania autorskie, koncerty oraz prezentacja fotografii z archiwum rodziny pisarza.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

2. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA – ZAPOWIEDŹ

Organizatorzy Festiwalu im. Zygmunta Haupta mają przyjemność poinformować, że już niebawem miłośnicy literatury będą mogli się spotkać podczas drugiej edycji wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

Zygmunt Haupt - Baskijski diabeł © czarne.com.pl

NOWE WYDANIE „BASKIJSKIEGO DIABŁA”

Tegoroczny Festiwal im. Zygmunta Haupta będzie skromniejszy niż w roku ubiegłym (przyczyną jest brak dotacji MKiDN), ale za to uświetni go wydanie „Baskijskiego diabła” Zygmunta Haupta pod redakcją prof. Aleksandra Madydy.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

WAŻĄ SIĘ LOSY 2. FESTIWALU IM. ZYGMUNTA HAUPTA

Z żalem informujemy, że wniosek o dofinansowanie 2. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta, złożony w priorytecie „Promocja czytelnictwa”, nie uzyskał dotacji MKiDN.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

„NIEZAPAMIĘTANIE” – PREMIERA W RADIOWEJ DWÓJCE

Już dziś o godz. 19:00 w Programie 2 Polskiego Radia będziemy mogli posłuchać radiowej wersji monodramu „Niezapamiętanie”, który miał swoją premierę podczas pierwszej edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

ZYGMUNT HAUPT POWRÓCIŁ

Dziesięć dni, blisko czterdziestu gości z Polski i z zagranicy, ponad trzydzieści wydarzeń i wspaniała publiczność, która nie zawiodła od pierwszego do ostatniego spotkania.

Festiwal im. Zygmunta Haupta, Zygmunt Haupt Festival © Zuzanna Rogatty

DRUGA OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA ZNAKÓW GRAFICZNYCH

Mamy przyjemność poinformować, że logo Festiwalu im. Zygmunta Haupta, którego autorką jest Zuzanna Rogatty, zostało zakwalifikowane do Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych.