2. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA – ZAPOWIEDŹ

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

Organizatorzy Festiwalu im. Zygmunta Haupta mają przyjemność poinformować, że już niebawem miłośnicy literatury będą mogli się spotkać podczas drugiej edycji wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

W dniach od 23 do 26 września 2016 roku zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach i Gorlickiego Centrum Kultury na spotkania autorskie z pisarzami i poetami, których zaprosiliśmy do uczestnictwa w Festiwalu. W programie tegorocznej edycji nie zabraknie także paneli tematycznych poświęconych Zygmuntowi Hauptowi.

Organizatorami Festiwalu są Akademickie Biuro Kultury i Sztuki ALMA ART, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Miasto Gorlice oraz Wydawnictwo Czarne. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia naszych partnerów, którymi w tym roku są: Instytut Goethego w Krakowie, Instytut Słowacki w Warszawie, Wydawnictwo Książkowe Klimaty oraz Gorlickie Centrum Kultury.

Program Festiwalu nie jest jeszcze zamknięty, ale na chwilę obecną przedstawia się następująco:

23 września 2016, piątek
— spotkania autorskie: Piotr Nesterowicz, Adam Wiedemann
— spotkanie tematyczne: „Zygmunt Haupt. Autor XX wieku”
— koncert klubowy: Gypsy and the Acid Queen

24 września 2016, sobota
— spotkania autorskie: Urszula Honek, Zofia Zaleska, Maroš Krajňak (z udziałem tłumaczki Weroniki Gogoli)
— spotkanie tematyczne: „Zygmunt Haupt. Raj utracony”

25 września 2016, niedziela
— spotkania autorskie: Andrzej Stasiuk, Klara Nowakowska, Krzysztof Środa, Michał Cichy
— spotkanie tematyczne: „Zygmunt Haupt. Archiwum pisarza”

26 września 2016, poniedziałek
— spotkania autorskie: Esther Kinsky, Magdalena Kicińska
— spotkanie tematyczne: „Zygmunt Haupt. Recepcja”
— Tutaj (film Kamila Gubały) — pokaz z udziałem Andrzeja Stasiuka (głos) i Piotra Bukowskiego (gitara)

W spotkaniach tematycznych wezmą udział badacze twórczości Haupta: prof. Aleksander Madyda, dr hab. Andrzej Niewiadomski, dr Paweł Panas, a także: Barbara Krupa (Kuratorka Kolekcji Słowiańskiej i Wschodnioeuropejskiej na Uniwersytecie Stanforda), Esther Kinsky (pisarka, poetka, tłumaczka) oraz Katharina Raabe (wydawczyni i redaktorka).

Moderatorami spotkań tematycznych i autorskich będą: Darek Foks, Kamila Margielska, dr hab. Andrzej Niewiadomski, Michał Olszewski, dr Paweł Panas, dr Monika Rogowska-Stangret.

W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej opublikujemy pełny program wraz z informacją o wszystkich partnerach Festiwalu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.