FESTIWAL NA PÓŁMETKU
Po intensywnej sobocie nie zwalniamy tempa i zapraszamy do udziały w kolejnych wydarzeniach w ramach Festiwalu im. Zygmunta Haupta.
W dzisiejszym programie znalazły się cztery spotkania autorskie oraz dyskusja poświęcona patronowi. Warto spędzić niedzielę w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
W niedzielę na festiwalową publiczność czekamy już od godz. 14:30. „Nigdzie, czyli zawsze” to wydarzenie poświęcone ostatniej książce Andrzeja Muszyńskiego Podkrzywdzie, która uzyskała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia oraz Paszportu Polityki. Rozmowę z autorem poprowadzi Michał Olszewski.
Jako kolejni miejsca na festiwalowej scenie zajmą Klara Nowakowska i Darek Foks. O godz. 16:00 rozpocznie się spotkanie „Gęstość obrazu”, podczas którego autorka opowie o swoim ostatnim zbiorze poetyckim. Wydana przez Fundację na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza Niska rozdzielczość to kolejny po Ulicy Słowiańskiej tom laureatki Nagrody Gazety Wyborczej WARTO, zawierający premierowe wiersze powstałe w latach 2002-2012.
Sympatyków pisarstwa Krzysztofa Środy zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na godz. 17:15. Tematem spotkania „Krótka książka o czymś zupełnie innym” będzie najnowsza publikacja pisarza – Las nie uprzedza, o którą autora pytać będzie Michał Olszewski. „To jest książka o tym, co pomiędzy. O tym, co pisarze, podróżnicy, reporterzy pozostawiają nieopisane. W cieniu. W tajemnicy. Nieodkryte” – tak nowe wydawnictwo autora podsumowuje Ziemowit Szczerek.
W trakcie wydarzenia „Perypatetyka” Darek Foks zaprosi do rozmowy Michała Cichego, który w swojej ostatniej książce zawarł zapiski będące następstwem obserwacji Warszawy. Autor w Zawsze jest dzisiaj stolicy przygląda się z dużą wrażliwością, przechadza się po niej niespiesznie, a jego wędrówkę można przyrównać do medytacji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30.
Ostatnim zaplanowanym na niedzielę wydarzeniem będzie „Zygmunt Haupt. Archiwum pisarza”. Prof. Aleksander Madyda i dr Paweł Panas zaproszą do rozmowy Barbarę Krupę – Kuratorkę Kolekcji Słowiańskiej i Wschodnioeuropejskiej na Uniwersytecie Stanforda. Podczas spotkania prezentowana będzie część zbiorów, jakie po śmierci pisarza trafiły do uniwersyteckiego archiwum. Zapraszamy na godz. 20:00.
Program Festiwalu jest dostępny do pobrania TUTAJ, a szczegółowy opis wydarzeń znajduje się w zakładce PROGRAM.
Festiwal odbywa się w dniach 23–26 września 2016 r. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU, TWITTERZE i INSTAGRAMIE.
ZNAJDŹ NAS